1. Płatne ankiety online

To zdecydowanie najprostsza opcja na zarabianie w Internecie oraz na szybką i łatwą kasę online. Nie jest to raczej opcja na zostanie milionerem, ale wysiłek (ilość czasu, który musimy przeznaczyć na pracę) jest mały, a serwisów umożliwiających zarobkowanie online sporo.

Przed rejestracją w serwisie ankietowym upewnij się, że rejestracja jest darmowa, a sam serwis jest częścią większej grupy badawczej. MyPanelLab jest częścią grupy Cint AB. To daje realną szansę na to, że ankiet będzie na prawdę dużo, a co się z tym wiąże również dużo możliwości zarobienia pieniędzy.

Po rejestracji sprawdź ustawienia i preferencje swojego konta. Uzupełnij swój profil oraz ustaw preferowaną częstotliwość otrzymywania ankiet online.

2. Praca jako freelancer

Freelancer czyli inaczej wolny strzelec. Specjalizacja w konkretnej dziedzinie daje możliwość zarobkowania z dowolnego miejsca na świecie. Kto z nas o tym nie marzył. Podróże i praca z dowolnego miejsca na świecie. Najpopularniejsze zawody wśród freelancerów to fotograf, copywriter, tłumacz, programista i grafik.

Zrobione zdjęcia możesz sprzedać online np. w serwisie Shutterstock lub Fotolia. Pamiętaj, aby były one wysokiej rozdzielczości i dobrej jakości. Tylko takie zdjęcia mogą liczyć na zainteresowanie i powodzenie wśród kupujących.

3. YouTube

Ostatnio coraz popularniejsze jest tworzenie własnych kanałów YouTube. Jeśli masz hobby lub pasję i lubisz o tym opowiadać to idealny sposób na zarabianie dla Ciebie. YouTube umożliwia zarabianie w Internecie dzięki reklamom AdSense. Model biznesowy jest prosty. Im więcej osób odwiedzi Twój kanał i obejrzy przygotowane treści, tym więcej pieniędzy zarobisz.

Zainwestuj w dobrą kamerę oraz mikrofon. Nagrania powinny być w rozdzielczości HD, min 720p.

4. Prowadzenie własnego bloga

Prowadzenie własnego bloga daje podobne możliwości jak YouTube, wymaga przy tym mniej nakładów. Wystarczy pomysł, umiejętność pisania tekstów oraz dobierania do nich odpowiednich ilustracji. Te możesz za darmo znaleźć np. w serwisie Pexels lub Pixabay. Możesz zarabiać dzięki umieszczaniu reklam, współpracy z markami i sklepami online oraz pisaniu tekstów sponsorowanych. Na rynku jest wiele platform umożliwiających prowadzenie własnego dziennika. Bloga możesz założyć np. w serwisie WordPress lub Wix.

5. Bitcoin i kryptowaluty

Handel Bitcoinem i krypto-walutami cieszy się ostatnio ogromnym zainteresowaniem. Wartość samego Bitcoina w ciągu ostatniego roku urosła niemal 10-krotnie, a za jednego Bitcoina na giełdzie Bitbay trzeba płacić niemal 60 tys. zł. Ten sposób zarabiania wiążę się również z dużym ryzykiem. Bitcoin i inne krypto-waluty potrafi bardzo szybko rosnąć, ale też równie szybko spadać. Można dużo zarobić, ale też dużo stracić. Zalecamy dużą ostrożność osobom, które wybiorą tą formę zarabiania.