Przyszłość badań rynkowych już się wydarzyła. Rynek zdominowany przez duże firmy badawcze zmienia się na naszych oczach, a ankiety za pieniądze są częścią tej zmiany. Podobnie jak Uber zmienia sposób w jaki korzystamy z usług transportowych (w tym taksówek), tak panele badawcze oferujące płatne ankiety online zmieniają sposób prowadzenia projektów badania rynku i opinii.

Internet zmienił wiele obszarów naszego życia. Ułatwił komunikację, ale również umożliwił automatyzację wielu zadań i obszarów. Coraz więcej rzeczy możemy robić nie wychodząc z domu. Wystarczy komputer lub smartphone z dostępem do Internetu. Obecnie nie ma praktycznie żadnego banku, który nie świadczyłby swoich usług online. Booking.com zmienił całą branżę hotelarską. Rezerwacja hotelu jeszcze nigdy nie była tak prosta. Serwisy typu Esky czy Skyscanner zmieniły sposób wyszukiwania i rezerwacji biletów lotniczych.

Płatne ankiety

Firmy takie jak Uber, Blablacar, Airbnb, czy właśnie MyPanelLab, dodatkowo pozwalają swoim członkom zarabiać na świadczeniu różnego rodzaju usług. W przypadku MyPanelLab usługą jest informacją zbierana w postaci ankiety online, za wypełnienie której członek panelu dostaje wynagrodzenie. Członkostwo w panelu jest dobrowolne i całkowicie darmowe. Każda wypełniona ankieta oznacza kolejne punkty zabrane na koncie użytkownika, które można łatwo wypłacić na konto PayPal, po zebraniu kwoty 50 zł. Zarobek zależy od długości i tematu ankiety, i może wynieść nawet 12 zł za jedną wypełnioną ankietę.

Start

Aby zacząć zarabiać wystarczy jedynie komputer z dostępem do Internetu i adres email. Skrzynkę pocztową można łatwo i za darmo założyć np. na Google Gmail lub Outlook. Płatne ankiety online to praktycznie jedyna tego rodzaju usługa, która nie wymaga żadnej inwestycji na start. Nie wymaga również skomplikowanych procedur aby zacząć. Rejestracja konta to  minimum informacji na start. W kolejnym kroku tworzony jest tzw. profil panelisty, na podstawie którego dobierane są ankiety do wypełnienia.

O MyPanelLab

MyPanalLab to Polska firma działająca w branży badawczej. Jesteśmy częścią szwedzkiej grupy CINT AB, jednej z największych i najszybciej rozwijających się grup badawczych na świecie. Panel działa od 2014 roku, w Polsce, USA, UK, Australii, Kanadzie, Indiach, Irlandii, Rosji, Hiszpanii oraz w Singapurze. Codziennie zbieramy opinię za pomocą ankiet i kwestionariuszy online od tysięcy zarejestrowanych członków.