Płatne ankiety online od kuchni. Zdradzamy sekrety działania serwisów ankietowych i skutecznego zarabiania pieniędzy w Internecie. Przeczytaj jak działa panel badawczy MyPanelLab.
Pierwszy etap to rekrutacja i rejestracja panelistów.
W tym celu panelista wypełnia krótki formularz. Do rejestracji wystarczy tylko adres email. Na tym etapie dokonujemy również pierwszej weryfikacji nowego uczestnika panelu. Odbywa się to poprzez wypełnienie profilu panelisty w serwisie.
Nie masz jeszcze konta. Załóż je za darmo. REJESTRACJA
Pamiętaj. Im lepiej i dokładniej wypełniony profil, tym lepsze będzie dopasowanie ankiet online, które do Ciebie wysyłamy. Lepiej dopasowane ankiety oznaczają że częściej będziesz kwalifikować się do badania, a więc i więcej pieniędzy.
Etap drugi, czyli rekrutacja panelistów do konkretnych badań.
Pracujemy z wieloma agencjami badawczymi, firmami i organizacjami na różnych rynkach m.in w Polsce, USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Norwegi czy Australii. Przed realizacją każdego badania tworzony jest tzw. brief badawczy. Opisuje on ile klient potrzebuje zebrać odpowiedzi, jak długa jest ankieta (czas wywiadu), jakich krajów dotyczy badanie oraz jakie są wymagania dotyczące badanej próby. Na przykład poszukiwani są właściciele samochodów nie starszych niż 3 lata, w Polsce, Czechach oraz Austrii.
Wynagrodzenia za udział w badaniach zależą do długości ankiet oraz tematu badania. Zawsze płacimy za Twój czas. Im dłuższa ankieta tym więcej możesz zarobić.
Etap trzeci. Realizacja badania.
Na początek sprawdzamy czy jesteśmy w stanie zrealizować dane badanie. Nie każde badanie jest wykonalne. Nie zawsze też panel badawczy online jest najlepszym sposobem, aby osiągnąć określony cel. Na przykład rekrutacja 200 prezesów największych firm w Polsce jest bardzo trudnym zadaniem, a kosz takiego projektu może być bardzo wysoki. W takim przypadku lepszym narzędziem będą wywiady bezpośrednie prowadzone przez przeszkoloną osobę.
Po potwierdzeniu wykonalności badania rozpoczynamy wysyłanie zaproszeń. Większość badań trwa 2 – 3 dni, ale zdarzają się również dłuższe projekty. Wszystko zależy od poziomu złożoności projektu.
Klient (firma zlecająca badanie) nigdy nie otrzymuje od nas danych panelistów, a jedynie anonimowe odpowiedzi. Widzi wypełnioną ankietę, ale nie może jej powiązać z konkretną osobą. Zawsze dbamy o bezpieczeństwo i poufność danych. Twoje dane osobowe zawsze są u nas bezpieczne.
Nasz panel spełnia wymogi Rozporządzania o Ochronie Danych Osobowych czyli RODO (en. GDPR) oraz ESOMAR.
Dostałeś od nas ankietę. Pamiętaj, aby od razu ją wypełnić. Nie odkładaj tego na później. Tu działa zasada kto pierwszy ten lepszy. Projekty badawcze zawsze są kontraktowane na określoną ilość odpowiedzi np. 1000 osób w wieku 18 – 65 lat z Warszawy, Gdańska, Łodzi i Krakowa. W tym przypadku po zebraniu 1000 odpowiedzi badanie jest automatycznie zamykane i kolejne osoby zobaczą ekran z informacją o tym, że badanie zostało zakończone.
Etap czwarty. Kontrola jakości.
Po zakończonym badaniu sprawdzamy jakość zebranych wyników. Ankiety online, które nie spełniają norm jakościowych są odrzucane. Oznacza to również że osoby, które wypełniły ankietę nie czytając pytań nie dostaną wynagrodzenia i finalnie mogę być usunięte z panelu. Jakość wyników ankiet ma dla nas kluczowe znaczenia.
Zawsze rzetelnie wypełniaj ankiety. To znaczy czytaj pytania i odpowiadaj zgodnie ze swoim doświadczeniem i wiedzą. Jakość danych jest na bieżąco kontrolowana. Bardzo łatwo jest wyłapać odpowiedzi na chybił trafił. Tylko uczciwie wypełnione ankiety są kwalifikowane do wynagrodzenia.