Przesyłanie pieniędzy online jest proste. Prezentujemy pięć sprawdzonych sposobów, aby to zrobić za darmo lub prawie za darmo.

Twój Bank

Tak. Jeśli masz konto w banku możesz przesyłać pieniądze za pomocą aplikacji lub logując się na stronie banku. Obecnie nie ma praktycznie banku, który nie udostępniałby możliwości zarządzania własnymi finansami online (poprzez przeglądarkę oraz aplikacje mobilną). Niestety wadą takiego rozwiązania jest długi czas transferu (transfery dokonywane są za pomocą systemu Elixir trzy razy dziennie) oraz koszt (zależny od banku, rodzaju konta i rodzaju przelewu).

PayPal

PayPal nie tylko umożliwia łatwe dokonywanie płatności online, ale również łatwy i szybki transfer pieniędzy online. Serwis działa na zasadzie portmonetki elektronicznej. Możesz go zasilić wybraną kwotą pieniędzy i następnie przekazać pieniądze innemu użytkownikowi lub zapłacić nimi online. Przelewy są możliwe pomiędzy kontami PayPal.

Western Union

Jedna z dłużej działających firm świadczących usługi przekazów pieniężnych. Firma Western Union została założona w 1851 roku w NY, USA. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość odbioru gotówki w wybranych punktach obsługi. Wadą stosunkowo wysoki koszt transakcji (opłata za przekazanie pieniędzy), który wynosi 10 zł.

Przesyłanie pieniędzy tą metodą jest opłacalne przy większych kwotach oraz gdy zależy nam na odbiorze gotówki.

Revolut

Revolut to jedna z najszybciej rozwijających się firm w sektorze fin-tech. Firma umożliwia szybkie i wygodne płatności online oraz szybkie i natychmiastowe przelewy. Aby skorzystać z Revoluta należy na pobrać aplikację na telefon komórkowy i następnie zarejestrować się w serwisie. Cała operacja trwa kilka minut. Wszystkie operacje wykonujemy przez telefon.

Jeśli osoba, której chcesz przelać pieniądze również posiada zainstalowaną aplikacje to całą operację wykonasz praktycznie natychmiast i zupełnie za darmo.

N26

Pochodzący z Nieniec. Jeden z największych konkurentów Revoluta. N26 jest zwykłym bankiem zarejestrowanym w Niemczech (konta klientów mają numery IBAN i są chronione przez niemiecki fundusz gwarancyjny), nie ma natomiast placówek. Wszystkie operacje na koncie wykonuje się online oraz przez aplikację mobilną.